Dzień Św. Patryka na wesoło

Do dziesiątego roku życia mieszkaliśmy w Irlandii. Kiedy dorastałem, moja mama często nas pytała, czy planujemy wybrać się do centrum miasta, żeby „pomalować tyłek na zielono” w Dzień Świętego Patryka.

Zawsze wydawało mi się to dość mylące, więc pytałem ją o to wiele razy. Powiedziała jednak tylko, że słyszała to w dzieciństwie. Na szczęście wraz z pojawieniem się Internetu udało mi się zbadać to wyrażenie i odkryłem, że pochodzi z lat trzydziestych lub czterdziestych XX wieku. Ale niestety nikt nie wydaje się być pewien jego prawdziwego znaczenia. Moja teoria jest taka, że ​​może to mieć swoje korzenie w jakimś rasowym stereotypie dotyczącym upijania się Irlandczyków i aresztowań, ale nie znalazłem żadnego ostatecznego dowodu na poparcie tego założenia.

Zamiast tego lubię wyobrażać sobie świat, w którym mężczyźni budzą się w Dzień Świętego Patryka, udają się do centrum miasta, wypijają kilka kufli, aż trochę się upiją, a następnie malują sobie zad w jasnym odcieniu szmaragdowy. (Dostarczono grafikę AI, która pomoże Ci wyobrazić sobie moją fantazję.) Niezależnie od tego, jak świętujecie Dzień Świętego Patryka, życzę Wam bezpiecznego i radosnego czasu!

Otrzymuj nowe treści od razu po publikacji!

Więcej zdjęć od:

Dołączając do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w Polityce prywatności.

Bez znaczenia jak masz na imię, to dzień, w którym prawie każdy może odpocząć i dobrze się bawić. To dzień, w którym możesz robić, co chcesz, pod warunkiem, że nie zrobisz tego, co powinieneś w tym dniu. Wygłupianie się powinno być twoim jedynym planem na dzień, pod warunkiem, że nie będziesz mieć kłopotów w pracy lub szkole. Dziś rób co chcesz ze swoim czasem; możliwości są nieograniczone. Nawet Kubuś Puchatek zgadza się, że „nierobienie niczego prowadzi do czegoś najwspanialszego”, jak słynął z powiedzenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top